Nyombélfekély

Ezenkívül túlzott dohányzás és alkoholfogyasztás, antibiotikumok, fájdalomcsillapítók, reumaellenes gyógyszerek rendszeres szedése is vezethet gyomorfekély kialakulásához.
Ha a görcsös gyomortáji fájdalom mellett a széklet színe szurokfeketére változik, már vérző fekéllyel állunk szemben, mely azonnali nyombélfekély beavatkozást igényel. A gyomorfekély, illetve nyombélfekély kialakulásának kockázata táplálkozási és nyombélfekély változtatásokkal, valamint szakszerűen megválasztott gyógynövények alkalmazásával csökkenthető, illetve kezdeti stádiumban házilag is jól gyógyítható.
Apróbojtorján, cickafark, libapimpó, lóherevirág, körömvirág, orbáncfű, réti füzény keverékéből forrázatot készítünk, napi adagja kb. A baktériumölő, fekélyellenes anyagokat tartalmazó édesgyökérből készíthetünk teát, szopogathatjuk nyers darabkáját, vagy porított formájából naponta kétszer nyombélfekély beveszünk.
Az édesgyökeret várandósok, vesebetegek, magas vérnyomásúak ne alkalmazzák! Az ételeket alaposan megrágva, kis adagokban 2 óránként fogyasszuk, nyombélfekély biotermesztésű zöldséget, gyümölcsöt és gyógynövényeket használjunk. A régóta népgyógyászati módszerként alkalmazott nyers burgonya- és káposztalé fogyasztása oldja ugyan a görcsöket, de a fekélybetegség gyógyításához kevés.
A saját füvészkertünkben termő gyógyfüvekkel kialakított mély lelki kapcsolat nyombélfekély öngyógyító képességünket, a hozzánk nőtt gyógynövények bármilyen gyógyszernél biztonságosabban és gyorsabban segítenek nyombélfekély gyógyuláshoz.
Makai Anna.